*alt_site_homepage_image*
lt
ru

Naujienos

RSS

KARALIAUČIUJE PAMINĖTA BALTIJOS KELIO 20-MEČIO SUKAKTIS

Š.m. rugpjūčio 20 d. Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas kartu su Latvijos Respublikos konsuline įstaiga Kaliningrade surengė Baltijos kelio 20-mečio minėjimą.

Gausiai susirinkusius lietuvių ir latvių bendruomenių narius, užsienio valstybių diplomatinių atstovybių atstovus pasveikino Lietuvos generalinis konsulas Kaliningrade Vaclavas Stankevičius ir Latvijos kanceliarijos Kaliningrade laikina vadovė Iluta Čečinia.

Renginio pradžioje, kaip ir prieš 20 metų, nuskambėjo trijų Baltijos valstybių atstovų atliekama daina „Bunda jau Baltija – Atmostas Baltija -  Ärgake Baltimaad“ lietuvių, latvių ir estų kalbomis.

Lietuvos televizijos archyviniai kadrai iš Baltijos kelio daugelį iš susirinkusiųjų perkėlė į tautinio atgimimo ir nepriklausomybės atgavimo laikus, o skambanti daina „Pabudome ir kelkimės“ suvirpino ne vieno širdį.

Latvijos kanceliarijos Kaliningrade vadovė Iluta Čečinia pristatė virtualią Latvijos užsienio reikalų ministerijos kartu su Tautos fronto muziejumi parengtą fotografijų parodą „Baltijos keliui – 20“.

Karaliaučiaus srities lietuvių moterų ansamblis „Gabija“ ir vyrų ansamblis „Penkie vaikia“ atliko lietuvių patriotines dainas, o ilgametė Kaliningrado 4-osios mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Rūta Leonova perskaitė šiai sukakčiai paminėti parašytą savo kūrybos eilėraštį.