KALININGRADE PAMINĖTOS BALTIJOS KELIO 25-OSIOS METINĖS
Š. m. rugpjūčio 24 d. Kaliningrade, Lietuvos Respublikos generalinio konsulato iniciatyva, įvyko minėjimas, skirtas Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dienai.
Liudviko Rėzos lietuvių kultūros draugijos patalpose susirinkusius lietuvių bendruomenės narius pasveikinęs kultūros atašė Romanas Senapėdis priminė, kad šiais metais visa Lietuva mini istorinio Baltijos kelio 25-metį ir Baltijos valstybes pusei amžiaus iš Europos žemėlapio ištrynusio Molotovo-Robentropo pakto 75-metį. Akcentuota istorinės atminties svarba saugant valstybingumą, būtinybė prisiminti ne tik šviesiausius, bet ir skaudžiausius istorijos momentus, puoselėti tautai nusipelniusių žmonių atminimą.
Baltijos kelio dalyvis trečiasis sekretorius Vidmantas Budrys priminė apie prieš 75 metus pasirašyto Molotovo-Ribentropo pakto ir jo slaptųjų protokolų padarinius, pasidalino nepamirštamais įspūdžiais, patirtais prieš 25 metus stovint gyvojoje grandinėje, sujungusioje tris Baltijos tautas.
Baltijos kelyje stovėjusi Lietuvių bendruomenės narė Emilija Lukašiūnaitė taip pat vaizdžiai ir įtaigiai prisiminė tas nepakartojamas istorines akimirkas, o draugijos pirmininkė Nida Lukoševičienė pastebėjo, kad panaši tautos vienybės dvasia tvyrojo šiųmetės Lietuvos dainų šventės metu.
Puoselėdami Baltijos kelio atmintį ir išreikšdami buvimo kartu su Lietuva svarbą, renginio pabaigoje jo dalyviai simboliškai susikibo rankomis.