Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS KONSULATAS KALININGRADE (RUSIJOS FEDERACIJA)

Adresas: Proletarskaja 133  Kaliningrad  RUSSIA

plačiau »

Tel. +7 4012 95 94 86 (informacija vizų klausimais nuo 13.00 iki 15.00 val.), +7 4012 95 76 88 (informacija administraciniais klausimais)
Faksas +7 4012 95 68 38
El. paštas

Informacija vykstantiems į Rusijos Federaciją 2018 metų pasaulio futbolo čempionato metu

Sukurta 2018.06.07 / Atnaujinta 2018.06.12 16:50

Vykstantiems į Rusijos Federaciją 2018 metų pasaulio futbolo čempionato metu

FIFA sirgaliaus atmintinė

Užsieniečiai ir asmenys be pilietybės nuo 2018 m. gegužės 25 d. iki 2018 m. liepos 25 d. Volgogrado, Jekaterinburgo, Kazanės, Kaliningrado, Maskvos, Nižnyj Novgorodo, Rostovo ant Dono, Samaros, Sankt Peterburgo, Saransko ir Sočio miestuose privalo per 72 valandas deklaruoti gyvenamąją vietą (asmuo turi savarankiškai registruotis RF VRM teritoriniame padalinyje, registracija pašto padaliniuose negalios). Jei apsistojama viešbutyje - deklaravimą per 24 val. privalo atlikti priimančioji šalis. Kituose Rusijos Federacijos miestuose išlieka galiojanti tvarka deklaruoti gyvenamąją vietą per 7 darbo dienas nuo atvykimo dienos.

RF teisės aktai reglamentuoja sirgalių - užsienio piliečių ir asmenų be pilietybės, įsigijusių bilietus į rungtynes, bevizį vykimą į Rusijos Federaciją futbolo čempionato laikotarpiu. Sirgaliai gali atvykti į Rusiją su savo galiojančiu ir Rusijos Federacijos pripažįstamu asmens dokumentu (pasu) ir asmens tapatybę patvirtinančiu sirgaliaus pasu (toliau - FAN ID). FAN ID skirtas daugkartiniam įvažiavimui į Rusijos teritoriją čempionato laikotarpiu. FAN ID užtikrina patekimą į stadionus, bevizį daugkartinį įvažiavimą į Rusijos Federaciją nuo 2018 m. birželio 4 d. 00.00 val. iki 2018 m. liepos 15 d. 23.59 val., nemokamą vykimą papildomais traukiniais į kitus Rusijos miestus, kuriuose vyks rungtynės. Papildomi traukiniai – tai traukiniai, kursuojantys tarp čempionato miestų-organizatorių ir skirti tik sirgalių pervežimui.

Atkreipiame dėmesį, kad užsieniečiams ir asmenims be pilietybės, neturintiems FAN ID, taikomas reikalavimas turėti Rusijos vizą.

Sirgaliai, pateikę FAN ID ir bilietą į rungtynes, galės nemokamai naudotis Kaliningrado tarpmiestiniu ir miesto visuomeniniu transportu.

Bilietų, FAN ID ir traukinio bilietų įsigijimo schema yra tokia:

FAN ID užsieniečiams persiunčiamas paštu, persiunčiamas per vizų centrus VFS Global, perduodamas per Rusijos mokslo ir kultūros centrus užsienyje. Užsieniečiai, kuriems taikomas bevizis režimas, FAN ID pasiims atvykę į Rusiją.

Čempionato rungtynių grafiką galima rasti čia.

Daugiau informacijos apie FAN ID galite rasti čia.

Daugiau informacijos apie bilietų, FAN ID ir traukinio bilietų įsigijimo schemą ir apie užsieniečių sirgalių vykimą į kitus Rusijos miestus galite rasti čia.

Atkreipiame dėmesį, kad trečiųjų šalių piliečiai, keliaujantys žemės transportu per Lietuvos Respublikos teritoriją į Kaliningrado srityje vyksiančias futbolo čempionato varžybas iš kitų Rusijos miestų ir atgal, privalo turėti galiojančius kelionės dokumentus ir Šengeno vizas. Maroke Lietuvai, išduodant Šengeno vizas, atstovauja Vokietija, Nigerijoje – Prancūzija (Lagose) ir Belgija (Abudžoje). Daugiau informacijos, kurių šalių piliečiams, keliaujantiems per Lietuvos Respublikos teritoriją, reikia vizos, galima rasti čia.

Futbolo čempionato metu maršrutu Maskva-Kaliningradas-Maskva vyks papildomi traukiniai. Jais vykstantiems Rusijos Federacijos piliečiams bus taikoma įprasta Supaprastinto tranzito schema. Daugiau informacijos apie supaprastinto tranzito dokumentus galima rasti čia.

Daugiau informacijos apie įvažiavimo, buvimo Rusijos Federacijoje bei išvykimo sąlygas galite rasti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos konsulinės informacijos puslapyje.

Būtina žinoti:

  • Į Rusijos Federaciją galima įvežti grynųjų pinigų ne daugiau kaip 10 000 JAV dolerių (ekvivalentas).
  • Vaistai įvežami tik asmeniniam vartojimui, o narkotiniai ar psichotropiniai vaistai tik su gydytojo receptu.
  • Atvykus lengvuoju automobiliu draudimas įsigyjamas pasienyje. Visi dokumentai ir deklaracijos, susijusios su įvežamu automobiliu, turi būti išversti į rusų kalbą. Jei atvykstama kitam savininkui priklausančiu automobiliu, reikia turėti savininko įgaliojimą. Jei automobilį Rusijoje vairuos keli asmenys, tai turi būti pažymėta automobilio draudimo dokumentuose.
  • Vykstant lengvuoju automobiliu, Rusijos Federacijos pasienio punkte būtina užpildyti keleivio muitinės deklaraciją dėl laikino transporto priemonės įvežimo.
  • Jei įvežamas didelis prekių kiekis, būtina tai paaiškinti raštu.
  • Leidžiama įvežti ne daugiau kaip 2 naminius gyvūnus, jie turi būti paskiepyti ne anksčiau kaip prieš metus; jei ne, turi būti paskiepyti mažiausiai prieš dvi savaites iki kelionės.

Naudingos nuorodos:

Kontaktinė informacija:

Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Kaliningrade telefonas neatidėliotinos konsulinės pagalbos klausimais +7 4012 95 06 71,  +7 4012 95 76 88 (darbo valandomis), +7 909 79 15 909 (pasibaigus Konsulato darbo valandoms), el. paštas [email protected].

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos pirminė informacinė konsulinė pagalba visą parą telefonu +370 5 2362444, el. paštu [email protected].

Pagalbos telefono numeriai Rusijos Federacijoje:

  • Bendrasis pagalbos telefonas                                    112
  • Gaisrinė                                                                   01 arba 101
  • Policija                                                                    02 arba 102
  • Greitoji medicinos pagalba                                         03 arba 103

Naujienlaiškio prenumerata