Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems
  Ekonominės diplomatijos komanda Ekonominės diplomatijos komanda
  Programėlė „Keliauk saugiai“ Programėlė „Keliauk saugiai“
  Renkuosi Lietuvą Renkuosi Lietuvą

  Kaip mus rasti?

  Tel. + 7 4012 95 76 88 (Sekretoriatas) ; + 7 4012 95 94 84 (Konsultacija konsuliniais klausimais)
  Faksas +7 4012 95 68 38
  El. paštas
  • 1.jpg RSS Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja Lietuvos piliečiams nevykti į Rusiją, o joje esantiems – išvykti Įkelta2022.09.30

   Rusijai paskelbus dalinę mobilizaciją, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja Lietuvos piliečiams nevykti į Rusiją, o esantiems Rusijos teritorijoje – išvykti iš šalies.

   Taip pat įspėjame, kad dėl neišprovokuotos ir nepagrįstos Rusijos karinių pajėgų invazijos į Ukrainą, neatmestinas Lietuvos piliečių persekiojimas, sulaikymas. Situacija dinamiškai keičiasi, todėl prašome išlikti budriems viešose vietose, vengti masinių renginių, nuolat sekti Lietuvos užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos ambasados Rusijoje, Maskvoje, skelbiamą informaciją.

   Konsulinės naujienos »
  • Į ES per Lietuvą vykstantiems Rusijos piliečiams bus taikoma sugriežtinta kontrolė Įkelta2022.09.19

   Įgyvendinant Lietuvos Respublikos Seimo 2022 m. rugsėjo 13 d. nutarimo „Dėl nepaprastosios padėties įvedimo“ 2 straipsnio 2 dalies nuostatą nuo 2022 m. rugsėjo 19 d. ribojamas Rusijos Federacijos piliečių atvykimas į Lietuvos Respublikos teritoriją per Europos Sąjungos išorės sieną taikant individualų papildomą išsamų patikrinimą dėl jų atvykimo keliamos grėsmės Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui, viešajai tvarkai, viešajai politikai, vidaus saugumui, visuomenės sveikatai ar tarptautiniams santykiams.

   Toks individualus papildomas išsamus patikrinimas netaikomas, jeigu Rusijos Federacijos piliečiai tenkina Šengeno sienų kodekse nustatytas atvykimo sąlygas IR atitinka bent vieną šių sąlygų:

   Konsulinės naujienos »
  • attention_70555888.jpg Atvykstančių į Lietuvos Respubliką dirbti tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojais kvota netrukus bus išnaudota Įkelta2022.08.30

   2022 m. rugpjūčio 25 d. Migracijos departamentas praneša, kad kvota, nustatyta užsieniečiams, kurie atvyksta į Lietuvos Respubliką dirbti tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojais, netrukus bus išnaudota.

   Išnaudojus tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojams skirtą kvotą, Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Kaliningrade pateiktų prašymų išduoti užsieniečiui nacionalinę vizą nagrinėjimą stabdys ir informuos darbdavius apie pareigą kreiptis į Užimtumo tarnybą. Per 1 mėnesį nesulaukus Užimtumo tarnybos informacijos, kad užsienietis atitinka darbo rinkos poreikius, Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Kaliningrade priims sprendimą atsisakyti išduoti užsieniečiui nacionalinę vizą.

   Darbdavius, norinčius pasikviesti darbuotojų (vairuotojų) iš trečiųjų šalių, raginame kreiptis į Užimtumo tarnybą dėl Lietuvos darbo rinkos poreikių įvertinimo.

   Lietuvos vizų centras Kaliningrade, nuo rugpjūčio 31 d., nebepriims užsieniečių, atvykstančių į Lietuvos Respubliką dirbti tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojais, prašymų išduoti nacionalines vizas, jei toks užsienietis nepateiks leidimo dirbti.

   Daugiau informacijos: migracija.lt

  • DSCF0982+.JPG Priesaikos Lietuvos Respublikai ceremonija generaliniame konsulate Kaliningrade Įkelta2022.06.30

   Birželio 30 d. Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Kaliningrade įvyko iškilminga ceremonija, kurios metu generalinė konsulė Aušra Černevičienė priėmė pilietės Iuliios Nikitinos priesaiką Lietuvos Respublikai.

   Ceremonijos metu I. Nikitina prisiekė būti ištikima Lietuvos Respublikai, laikytis Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų, ginti Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir konstitucinę santvarką, pasižadėjo gerbti Lietuvos valstybinę kalbą, kultūrą ir papročius, stiprinti Lietuvos demokratijos ir teisinės valstybės pagrindus.

  • Dėl registracijos į KĮ_2.jpg Registruotis konsulinių paslaugų gavimui nuo šiol bus patogiau Įkelta2022.05.30

   Siekdama gerinti Lietuvos piliečiams teikiamų konsulinių paslaugų kokybę, Lietuvos užsienio reikalų ministerija tobulina elektroninę asmenų registracijos, konsulinėms paslaugoms Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose užsienyje, sistemą.

   Konsulinės naujienos »
  • DSCF0850_21.jpg Susitikimas su jaunuolių kūrybos darbų konkurso „Tiltai tarp praeities ir ateities“ dalyviais Įkelta2022.05.24

   Lietuvos Respublikos generaliniame konsulate Kaliningrade vyko susitikimas su Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Kaliningrade skelbto vaikų ir jaunuolių kūrybos darbų konkurso „Tiltai tarp praeities ir ateities“ dalyviais. Lietuvos Respublikos generalinė konsulė Aušra Černevičienė pasveikino nugalėtojus bei kitus konkurso dalyvius ir įteikė jiems Generalinio konsulato atminimo dovanas.

   Konkurso nugalėtojų darbus galite pamatyti Lietuvos Respublikos generalinio konsulato svetainėje.

  • Nebelieka COVID-19 apribojimų atvykstantiems iš užsienio Įkelta2022.05.03

   Nuo 2022-05-01 keliautojams, atvykstantiems į Lietuvą iš kitų šalių, nebetaikomi jokie su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymu susiję reikalavimai:

             - nebelieka draudimo užsieniečiams atvykti;

             - nebereikia pildyti keleivio anketos NVSC tinklalapyje;

             - nebereikia atlikti tyrimo dėl COVID-19 ligos, net jei asmuo nėra vakcinuotas ar persirgęs;

             - nebereikia izoliuotis.

   Daugiau informacijos rasite čia.

   Primename, kad Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos piliečių prašymų išduoti vizas priėmimas Lietuvos Respublikos vizų tarnybose užsienyje yra sustabdytas (plačiau).

    

  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha