Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ekspertai prisideda prie Palestinos institucijų pajėgumų stiprinimo

Sukurta 2021.05.31 / Atnaujinta 2021.05.31 17:12
  Lietuvos ekspertai prisideda prie Palestinos institucijų pajėgumų stiprinimo

  Gegužės 31 dieną Lietuvos ryšių su Palestina biuro vadovas Bertas Venckaitis susitikime su Europos Sąjungos (ES) pasienio pagalbos misijos Rafos perėjimo punktui vadovu Florinu Bulgariu  aptarė ES Dvynių projekto „Palestinos Administracijos pajėgumų stiprinimas, siekiant gerinti muitinės administruojamų mokesčių surinkimą ir sienų kirtimo kontrolę“ įgyvendinimą.

  Projektą Palestinoje vykdo trys Lietuvos institucijos – Muitinės departamentas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

  Dvejus metus trunkantis projektas, kurio pabaiga planuojama 2022 metų sausio mėnesį, skirtas sustiprinti Palestinos Administracijos, Muitinės ir Sienų kirtimo tarnybų pajėgumus bei efektyviau vykdyti mokesčių surinkimą ir užtikrinti geresnį asmenų bei prekių sienos kirtimą.

  Tai yra pirmasis Palestinoje vykdomas ES Dvynių projektas, kurio vertė – 2 mln. eurų, o lėšas jo įgyvendinimui skyrė ES.

  Dvynių projektas – Europos Sąjungos priemonė, skirta instituciniam bendradarbiavimui tarp ES valstybių narių viešojo administravimo institucijų ir paramos gavėjų ar šalių partnerių. Įgyvendindamos dvynių projektus ES valstybių narių ir paramą gaunančios šalies viešojo sektoriaus institucijos dirba kartu, kad reformas vykdanti valstybė perimtų ES valstybės narės sukauptą darbo patirtį.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Su A. Jadou.jpg

  Birželio 9 dieną Lietuvos ryšių su Palestina biuro vadovas Bertas Venckaitis su Palestinos užsienio reikalų viceministre Amal Jadou aptarė dvišalį bendradarbiavimą.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  DSC_6080.jpg

  Gegužės 18 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo neeilinėje Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos vaizdo konferencijoje, kurioje aptarta gilėjanti krizė Izraelyje ir Palestinoje bei galimi ES veiksmai, siekiant sustabdyti besiplečiantį smurtą.

  Didėjant konfliktui Artimuosiuose Rytuose, gegužės 18 dieną rengiama neeilinė Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryba. Nuotoliniame posėdyje ES valstybių narių užsienio reikalų ministrai aptars situaciją Izraelyje ir Palestinoje bei būdus, kaip ES galėtų paskatinti konflikto puses grįžti prie derybų stalo.

  Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
  bv.jpg

  Kovo 28 dieną Lietuvos ryšių su Palestina biuro vadovas Bertas Venckaitis susitiko su Palestinos moterų reikalų ministre Dr. Amal Hamad.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  fot.jpg

  Kovo 18 dieną Lietuvos ryšių su Palestina biuro vadovas Bertas Venckaitis su Palestinos kultūros ministru Dr. Atefu Abu Saifu aptarė Lietuvos ir Palestinos bendradarbiavimą kultūros srityje.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  su PM.jpg

  Sausio 11-12 dienomis Lietuvos  ryšių su Palestina biuro vadovas Bertas Venckaitis susitikimuose su Palestinos ministru pirmininku Mohammadu Ishtayyehu ir užsienio reikalų viceministre Amal Jadou aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimą.

  Dvišaliai santykiai »