Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Random 4.jpg

Spalio 20 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) iškvietė Baltarusijos ambasados Lietuvoje atstovą, kuriam įteikė diplomatinę notą, reikšdama griežtą protestą dėl pasikartojančių Lietuvos valstybės sienos pažeidimo atvejų.

Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »

2021 m. spalio 12–13 d., Malmės tarptautinis Holokausto atminimo ir kovos su antisemitizmu forumas

Lietuvos Vyriausybė dalyvauja keliose Holokausto atminimo ir švietimo iniciatyvose, kurias planuojama įgyvendinti per artimiausius penkerius metus. Svarbiausios jų - naujų muziejų erdvių atidarymas ir ugdymo programų atnaujinimas, atsižvelgiant į naujas mokymo ir mokymosi apie Holokaustą rekomendacijas. Tai svarbus indėlis į visuomenės sąmoningumo didinimą ir švietimą ne tik Holokausto tema, bet ir apie ilgaamžę bei turtingą Lietuvos žydų istoriją. Pastaroji buvo plačiai pristatyta 2020 metais, kurie buvo Lietuvoje paskelbti Vilniaus Gaono metais. Pastebimas išaugęs susidomėjimas Lietuvos žydų gyvenimu, istorija ir paveldu.

Kalbos, pareiškimai »
Random 4.jpg

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija pažymi, kad rugsėjo 17-19 dienomis surengti Rusijos Valstybės Dūmos rinkimai vyko pilietinių ir politinių teisių suvaržymo sąlygomis.

Dvišaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »
Lenkija8.jpg

Šiemet minime 30-ąsias Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atkūrimo metines Lietuvai atgavus nepriklausomybę, ir Lenkijoje žlugus komunistiniam režimui. Prieš 30 metų abi šalys atgaivino visapusišką bendradarbiavimą kaip modernios ir demokratinės Europos valstybės. Artimos geografiškai, siejamos bendros istorijos ir kultūros paveldo saitais, jungiamos stiprių gyventojų tarpusavio ryšių bei turinčios tuos geopolitinius interesus, Lietuva ir Lenkija vėl tapo natūraliomis sąjungininkėmis ir draugėmis.

Dvišaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »

Rugpjūčio 18 dieną, Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) perdavė diplomatinę notą Baltarusijai, reikšdama griežtą protestą dėl pasikartojančių Lietuvos valstybės sienos pažeidimo atvejų.

Dvišaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »

Rugpjūčio 10 dieną Kinijos užsienio reikalų ministerija informavo Lietuvos užsienio reikalų ministeriją dėl savo ambasadoriaus Vilniuje atšaukimo konsultacijoms, argumentuodama dėl Lietuvos pozicijos Taivano atžvilgiu, bei pasiūlė Lietuvai konsultacijoms atšaukti savo ambasadorių Pekine.

Dvišaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »
DSC_4281.jpg

Šiandien, rugpjūčio 9 dieną, praėjus metams nuo suklastotų Baltarusijos prezidento rinkimų, Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Sviatlana Tsikhanouskaya – Baltarusijos pilietinės visuomenės lydere, tapusia taikių protestų už demokratines permainas Baltarusijoje simboliu.

Dvišaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »

2021 m. rugpjūčio 9 d. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos pareiškimas, praėjus metams po suklastotų Baltarusijos prezidento rinkimų

Kalbos, pareiškimai »

Balandžio 16 dieną į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos Federacijos ambasadorius Lietuvoje Aleksejus Isakovas, kuriam buvo išsakytas Lietuvos nepritarimas dėl Rusijos vykdomos užsienio politikos ir žmogaus teisių pažeidimų.

Naujienos » Kalbos, pareiškimai »

Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio komentaras dėl Baltarusijos Generalinės prokuratūros prašymo išduoti Sviatlaną Cichanouskają: „Lietuva buvo ir bus mūro siena, už kurios prieglobstį ras visos demokratinės jėgos, kurias persekioja režimai. Tad visi, radę prieglobstį Lietuvoje, gali jaustis saugūs, kad jie nebus perduoti režimams - nei dėl savo kovos už demokratiją, nei už žodžio ar tikėjimo laisvę. O Baltarusijos režimui galime pasakyti - greičiau pragaras užšals, negu mes imsime svarstyti jūsų reikalavimus“.

Kalbos, pareiškimai »

Vasario 26 dieną, Ukrainoje pažymint Pasipriešinimo Krymo Autonominės Respublikos ir Sevastopolio miesto okupacijai dieną, Užsienio reikalų ministerija reiškia tvirtą paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui tarptautinės bendruomenės pripažįstamų sienų ribose. Griežtai smerkiame prieš septynerius metus prasidėjusią ir vis dar besitęsiančią Rusijos Federacijos karinę agresiją prieš Ukrainą bei įvykdytą Krymo ir Sevastopolio neteisėtą aneksiją, grubiai pažeidžiant tarptautinės teisės normas.

Kalbos, pareiškimai »

Mes, Estijos, Latvijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrai, reiškiame didelį susirūpinimą dėl politinės padėties Sakartvele. Raginame visas politines jėgas veikti santūriai, deeskaluoti situaciją ir ieškoti konstruktyvaus sprendimo Sakartvelo ir visų jo piliečių labui. Mes pabrėžiame ypatingą teisės viršenybės ir politinio dialogo svarbą siekiant išspręsti dabartinę krizę.

Kalbos, pareiškimai »

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija sunerimusi dėl pastaruoju metu susiklosčiusios politinės padėties Sakartvele. Parlamento sprendimas panaikinti pagrindinės opozicinės partijos Vieningojo nacionalinio judėjimo lyderio Nika Melia teisinę neliečiamybę ir galimas politiko suėmimas mažina dialogo tarp valdančiosios partijos ir opozicijos galimybę, kelia klausimų dėl selektyvaus teisingumo ir teisės viršenybės šalyje.

 

Kalbos, pareiškimai »
50877666568_fa4164b5f8_o.jpg

Latvijos užsienio reikalų ministras p. Edgaras Rinkevičius, Lietuvos užsienio reikalų ministras p. Gabrielius Landsbergis bei Estijos viceministras Europos reikalams p. Märtas Volmeris  Prancūzijos Europos ir užsienio reikalų ministro p. Jean-Yves Le Driano kvietimu 2021 metų sausio 26 dieną susitiko Paryžiuje. Pirmasis tokio formato susitikimas vyko minint Prancūzijos pripažinimo de jure Baltijos šalis šimtmetį. Šiais metais keturios šalys minės 30-ąsias Prancūzijos ir Baltijos šalių diplomatinių santykių atkūrimo metines.

Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »
Daugiau naujienų