Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIS KONSULATAS KALININGRADE (RUSIJOS FEDERACIJA)

Adresas: Proletarskaja 133  Kaliningrad  RUSSIA

plačiau »

Tel. +7 4012 95 94 86 (informacija vizų klausimais nuo 13.00 iki 15.00 val.), +7 4012 95 76 88 (informacija administraciniais klausimais)
Faksas +7 4012 95 68 38
El. paštas

Lietuviams gyvenantiems užsienyje dėl privalomo sveikatos draudimo – pasitikrinkite ar neturite įsiskolinimo!

Sukurta 2017.02.01 / Atnaujinta 2017.02.01 11:18
  Lietuviams gyvenantiems užsienyje dėl privalomo sveikatos draudimo – pasitikrinkite ar neturite įsiskolinimo!

  Mieli tautiečiai, atkreipiame Jūsų dėmesį, kad išvykus iš šalies ilgesniam laikui ir nedeklaravus išvykimo bei nemokant Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų:

  1. sveikatos draudimas nutrūksta,
  2. mokesčio administratorius („Sodra") pradeda skaičiuoti skolą;
  3. sugrįžus į Lietuvą, kol nesumokama susikaupusi skola, nemokamų gydymo paslaugų žmogus negali gauti.

  Primename, kad savarankiškai PSD įmokas kas mėnesį mokėti privalo nedirbantys ir jokios ekonominės veiklos nevykdantys bei valstybės lėšomis nedraudžiami žmonės. Būtent į šią grupę ir patenka emigravę lietuviai, nedeklaravę savo išvykimo kaip to reikalauja Lietuvos teisės aktai. Jei žmogus išvykimo nedeklaravo, laikoma, kad jis gyvena Lietuvoje ir, jei patenka į savarankiškai turinčių mokėti PSD įmokas grupę, bet jų nemoka, kaupia įsiskolinimą. Kitaip tariant, išvykimo nedeklaravus ir dirbant kitoje šalyje „de jure“ žmogus tampa Lietuvoje savarankiškai PSD įmokas mokėti privalančiu asmeniu, nors „de facto“ toks ir nėra – legaliai dirbant užsienyje, šios įmokos yra mokamos kitoje šalyje.

  Todėl kviečiame visus deklaruoti išvykimą!

  Nujaučiate, kad ir Jums gali būti priskaičiuotas PSD įsiskolinimas? Pasitikrinkite tai adresu www.sodra.lt/pasitikrink. O tada eikite deklaruoti išvykimo. Kuo greičiau, tuo geriau. Deklaravus išvykimą Jums ne tik bus nutrauktas tolimesnis PSD įmokų skaičiavimas, bet ir gali būti anuliuotas įsiskolinimas bei nutrauktos išieškojimo procedūros.

  Dar daugiau naudingos informacijos ir atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus rasite adresu www.sodra.lt/emigrantams. Iškilus klausimų taip pat galite kreiptis į „Sodros“ informacijos centrą telefonu +370 5 250 0883 arba elektroniniu paštu [email protected]

  Naujienlaiškio prenumerata