Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Ministras L. Linkevičius atsisveikino su kadenciją baigiančiu Kazachstano ambasadoriumi

Sukurta 2018.06.11 / Atnaujinta 2018.06.11 11:20
  Ministras L. Linkevičius atsisveikino su kadenciją baigiančiu Kazachstano ambasadoriumi

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 11 dieną susitiko su kadenciją baigiančiu Kazachstano Respublikos ambasadoriumi Bauržanu Muchamedžanovu. Ministras padėkojo ambasadoriui už Lietuvos ir Kazachstano dvišalių santykių skatinimą ambasadoriaus kadencijos metu.

  „Lietuva ir Kazachstanas turi puikias galimybes toliau gilinti dvišalį bendradarbiavimą ekonomikos, transporto, švietimo, mokslo ir technologijų, sveikatos ir kitose abiem pusėms naudingose srityse. Neabejoju, kad šių metų gegužę pradėti vykdyti tiesioginiai skrydžiai tarp Astanos ir Vilniaus taip pat padės mums išnaudoti šį potencialą ir skatins turizmą“, – sakė L. Linkevičius.

  Ministras susitikimo metu akcentavo Lietuvos paramą gilesniam Kazachstano ir Europos Sąjungos bendradarbiavimui. Šiame kontekste labai svarbus ES ir Kazachstano tvirtesnės partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimo, pasirašyto 2015 metų gruodžio 21 dieną, įgyvendinimas.

  Nuo 2017 metų sausio 1 dienos Kazachstanas taiko bevizį režimą visų Europos Sąjungos ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos valstybių narių piliečių kelionėms iki 30 dienų. Lietuva ir Kazachstanas diplomatinius santykius užmezgė 1992 metų birželio 12 dieną.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Ambasadorius su Prezidentu.jpg

  Gruodžio 12 dieną Lietuvos ambasadorius Gintautas Vasiulis įteikė skiriamuosius raštus Kazachstano Respublikos prezidentui Nursultanui Nazarbajevui.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_2930.JPG

  Lapkričio 6 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Kazachstano Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Viktoru Temirbajevu, kuris spalio 24 dieną įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

  1.jpg

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius spalio 15 dieną Astanoje susitikime su Kazachstano užsienio reikalų ministru Kairatu Abdrachmanovu aptarė intensyvėjančius abiejų šalių tarpusavio ryšius, dvišalių santykių perspektyvas, pastarojo meto teigiamus pokyčius Vidurinės Azijos regione bei padėkojo už paramą „Misijos Sibiras 2018“ ekspedicijos į Kazachstaną dalyviams.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata