Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Japonijos Medicininių tyrimų ir plėtros agentūros prezidentui įteiktas valstybinis apdovanojimas

Sukurta 2018.06.14 / Atnaujinta 2018.06.14 17:09
  Japonijos Medicininių tyrimų ir plėtros agentūros prezidentui įteiktas valstybinis apdovanojimas

  Birželio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis Japonijos Medicininių tyrimų ir plėtros agentūros (AMED) prezidentui Makoto Suematsu įteikė Lietuvos valstybės apdovanojimą – Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžių.

  Juo M. Suematsu apdovanotas Jos Ekscelencijos Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu už aktyvų įsitraukimą į dvišalių Lietuvos ir Japonijos ryšių medicinos srityje skatinimą. Šis apdovanojimas teikimas Lietuvos ir užsienio šalių piliečiams už jų nuopelnus Lietuvai ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje.

  Lietuvos ir Japonijos ryšiai medicinos srityje ypatingai suaktyvėjo po to, kai AMED ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija 2017 metais pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriuo skatinamas dvišalis bendradarbiavimas retų ir nediagnozuotų ligų, onkologijos ir kitose abipusiškai įdomiose biomedicinos srityse bei jaunųjų biomedicinos mokslininkų bendradarbiavimas atliekant mokslinius ir klinikinius tyrimus.

  Nuo pat minėto memorandumo pasirašyto, Lietuvos mokslininkai Japonijos kolegoms perdavė 34 nediagnozuotomis ligomis sergančių Lietuvos pacientų genetinę informaciją, kuri vėliau Japonijos mokslininkų palyginta su Japonijos pacientų genetine informacija. Šių duomenų apsikeitimo dėka, 9 ir 34 pacientų buvo nustatytos panašios į Japonijoje aptiktas genetinės mutacijos, o keliems iš 9 pacientų jau paskirtas jų simptomus lengvinantis specialus gydymas.

  Memorandumas taip pat atvėrė galimybes kartu rengti jungtinius mokslinius simpoziumus, kurių pirmasis suplanuotas jau birželio 24 dieną Vilniuje bendradarbiaujant su genų redagavimo srities prof. Virginijumi Šikšniu.

  M. Suematsu yra šeštasis Japonijos pilietis, kuriam skirtas Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Varvuolis ir Tamaki.jpg

  Birželio 18 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis įteikė garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ Kenjiro Tamaki, Lietuvos ir Japonijos mainų centro (JLEC) direktoriui. Įteikiant apdovanojimą dalyvavo Tojohašio miesto meras K. Sahara su delegacija, buvusi Japonijos ambasadorė Lietuvoje K. Shiraishi, daug JLEC narių ir kitų Lietuvos draugų.

  Atstovybių naujienos »
  4_1.jpg

  Gegužės 24 dieną Čibos prefektūroje atidarytas penktasis Lietuvos garbės konsulatas Japonijoje. Lietuvos garbės konsulu paskirtas JC Comsa Corporation vadovas Takeshi Okawara.

  Atstovybių naujienos »
  062_1.jpg

  Gegužės 23 dieną duris po metų pertraukos atvėrė Lietuvos garbės konsulatas Sapporo mieste. Lietuvos garbės konsulu didžiausioje Japonijoje Hokkaido prefektūroje paskirtas Masahiro Fujii, kuriam ambasadorius Gediminas Varvuolis įteikė konsulinį patentą.

  Atstovybių naujienos »
  3.jpg

  Balandžio 8 dieną ambasadorius Gediminas Varvuolis ir Japonijos investicijų užsienyje instituto (angl. Japan Institute for Overseas Investment, JOI) prezidentas Kohei Nakanishi pasirašė bendradarbiavimo memorandumą, kuriuo numatoma keistis investavimui aktualia informacija, bendrai organizuoti investicijų skatinimo renginius, viešinti informaciją apie investavimo sąlygas Lietuvoje JOI kanalais.

  Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »
  _DSC0770.JPG

  Nuo balandžio 1 dienos Japonijos ambasadoje Vilniuje priimamos darbo atostogaujant vizų paraiškos.

  Dvišaliai santykiai »
  LRG_DSC04177-01.jpeg

  Vasario 10 dieną Lietuvos ambasadoje Tokijuje į pirmąją lietuviškos mokyklėlės pamoką susirinko gausus būrys vaikų ir tėvelių.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata